Vyřezávané dekorace z dýní na Halloween

admin2 - 2018-10-23 10:26:24
Dekorace Podzimní dekorace
Inspirace na podzimní dekorace. Výroba podzimní dekorace z dýně. Podzimní tvoření.

Dekorace z dýní

Výroba podzimní dekorace, podzimní tvoření

Použitý materiál: dýně, kuchyňský nůž, lžíce.

Dýně můžeme koupit v zelenině, květinářství (mohou to být druhy určené pouze k dekoraci). Pokud si koupíme dýni jedlou, můžeme její dužninu a jádra dále zužitkovat.

Dýňová semínka jednoduše očistíme od zbytků dužniny, omyjeme, usušíme a můžeme konzumovat. Můžeme je také upražit. Přidáváme je do salátů nebo je jíme jen tak samotná. Jsou velmi bohatá na minerály – zinek, vitamín E, A, D, skupiny B a nenasycené mastné kyseliny. Dužninu můžeme dále zpracovat podle nejrůznějších receptů.

Dýně nejprve očistíme. Rozmyslíme si vzor, který chceme vytvořit. Odkrojíme vršek (již v požadovaném tvaru). Dýni vydlabeme a vykrájíme vzor. Pokud si nejme jisti připravíme si předem šablonu nebo si vzor naznačíme tužkou přímo na dýni. Dáváme velký pozor zejména při práci s dětmi, aby nedošlo k poranění nožem nebo lžící.

Dýně vyřezáváme podle naší vlastní fantazie. Mohou mít výraz veselý, strašidelný… Zvolit můžeme také vzor zcela obstraktní (dirky kolečka, hvězdičky). K jeho tvorbě můžeme použít drobná vykrajovátka na cukroví.

Dýně „dráček“

Další návody na podzimní dekorace:

Dekorace dýně – Ježatá vyřezávaná dýně

Podzimní dekorace – Vyřezáváná dýně zdobená pro děti

Podzimní dekorace

Dekorace z ozdobných dýní

Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé.