Výroba svíček

Helena - 2018-05-23 10:31:35
Výtvarné techniky Ostatní
Dekorace Vánoční dekorace
Svíčky jsou nepostradatelná vánoční dekorace, která dotváří příjemnou vánoční atmosféru. Domácí výroba svíček ze včelího vosku, jednoduchá vánoční dekorace. Jednoduchá výroba svíček, kreativní vánoční tvoření pro děti

Výroba svíček

Domácí výroba svíček ze včelího vosku

Svíčky vyrobíme stáčením z plátů včelího vosku. Pláty ze včelího vosku mají charakteristickou plástvovou strukturu. Svíčky ze včelího vosku proto mají velmi zajímavý rustikální vzhled. Ve spojení s dalšími tradičními vánočními doplňky s nimi vytvoříme krásné vánoční dekorace. Jednoduchá domácí výroba svíček nabízí zapojení a kreativní vánoční tvoření pro děti. Domácí výroba svíček děti jistě zaujme. Pláty ze včelího vosku je možné zakoupit jak v tradiční přírodní barvě, tak v několika barevných variantách.

Výroba svíček – návod

Použitý materiál:

voskový plát, knot, papír na pečení, nůžky, nůž

Návod:

Voskový plát položíme na pečící papír a necháme jej chvíli prohřát v mírně vyhřáté troubě nebo na topení (pod 40°C). Studený plát je křehký a při stáčení svíčky by nám praskal. Plát se nám v troubě rychle prohřeje a tím mírně změkne. Zkusíme kousek ohnout, je – li pružný a nepraská, může výroba svíčky začít. Pokud nám při ohýbání plát praská, je třeba jej ještě trochu nahřát. Kdyby se nám v průběhu výroby svíčky stalo, že plát začne praskat, není problém již rozdělanou svíčku znova na chvíli nahřát a po opětovném prohřátí výrobu svíčky bez problému dokončit.

Zvolíme si velikost (výšku) svíčky. Podle plánované velikosti svíčky buď použijeme celý plát najednou (vysoká svíčka) nebo plát rozřízneme na více dílů (nízké nebo kuželové svíčky). Samotné rolování svíčky není nijak obtížné. Vybereme si stranu, od které začneme svíčku rolovat. Na hraně plátu nejdříve po celé délce vyrobíme žlábek, do kterého vložíme knot. Na horní straně svíčky kde se knot zapaluje, necháme vyčnívat cca 2 cm. Knot do žlábku dobře přitlačíme a pevně zarolujeme první závit svíčky. Dál rolujeme a pevně rovnoměrně utahujeme plát tak, aby nám nevznikaly na svíčce mezery. K rolování můžeme použít pečící papír na kterém máme plát položený.

Výrobu svíčky zakončíme tím, že vnější hranu voskového plátu přitlačíme pevně po celé délce k tělu svíčky, aby nám nikde neodstávala. Opět k tomu můžeme použít pečící papír. Můžeme dotvarovat (zaoblit) také horní okraj svíčky. Nakonec upravíme délku knotu na potřebnou délku.

Výroba svíček nabízí zábavu a kreativní vánoční tvoření pro děti i dospělé.

Vánoční dekorace:

Adventní věnec z perníku

NÁVOD NA Vánoční ozdoby ze slaného těsta

Vánoční perníčky

Vánoční dekorace z papíru

Komentáře mohou přidávat jen registrovaní uživatelé.