Články z Výtvarné techniky > Papír

Papír

Papír je nedílnou součástí našeho života, provází nás téměř neustále. Je vyráběn průmyslově nebo ručně. Vyrobit si ruční papír je zážitek a není to příliš obtížné. Má neobvyklou strukturu, dá se dozdobit lisovanými květy, kořením, nitěmi, provázky, obarvit, navonět… Z papíroviny můžeme vytvořit krásné věcičky psací papír, obálky, přání, obrázky, misky, krabičky, stínítka, dárkové taštičky, ozdoby nebo i netradiční šperk… Ti nejodvážnější se mohou pustit i do výroby vlastní knihy.

Materiál

Starý papír (knihy, noviny, sáčky, odřezky papíru, toaletní papír, kuchyňské utěrky… Pokud chceme světlejší papír, tak nepřidáváme velké množství novin, způsobují našedlé zabarvení), voda, lepidlo na tapety, sušené lisované květy, listy, trávy, barevně zajímavé okvětní plátky, koření, barvy, nitě, provázky…

Pomůcky

Mixer, nádoba (kbelík, větší dřez), forma (obdélník se sítem), noviny, savé utěrky nebo filc, houba, dvě dřevěné desky (na lisování), ochranné rukavice

Vánoční dekorace z papíru

Výtvarné techniky - Papír
Helena - 2018-10-23 11:10:31
Vánoční dekorace, jednoduchá výroba. Ruční práce z papíru. Pokud máte rádi vánoční tvoření a vyrábění dekorací z papíru, je zde pro vás návod na skládaný vánoční stromeček z papíru. Jednoduchá vánoční dekorace z papíru.

Velikonoční zajíček v rámečku

Výtvarné techniky - Papír
andynkaaaa - 2018-05-23 12:32:24
Ukážeme vám jak vytvořit s dětmi barevný obrázek velikonočního zajíčka. Je to jednoduchý návod na tvoření s dětmi. Děti si mohou sami vytvořit výzdobu do pokojíčku.

Dekorace na Velikonoční stůl – Velikonoční zajíček

Výtvarné techniky - Papír
andynkaaaa - 2018-05-23 12:32:08
Ukážeme vám jak jednoduše vyrobit s dětmi dekoraci na velikonoční stůl. Vyrobíme kapsičku na příbor ve tvaru Velikonočního zajíčka. Děti tato jednoduchá dekorace jistě potěší.

Velikonoční vajíčka z papíru - tvoření s dětmi

Výtvarné techniky - Papír
andynkaaaa - 2018-05-23 12:31:45
Velikonoce nás každoročně přivádí k tvoření s dětmi. Spolu s dětmi vyrábíme různé velikonoční dekorace. Tato vajíčka můžeme použít pro tvorbu různých velikonočních dekorací. Návod na výrobu Velikonočních vajíček z papíru

Velikonoční dekorace z papíru

Výtvarné techniky - Papír
Helena - 2018-05-23 12:31:27
Návod na výrobu velikonoční dekorace z papíru. Vyrobíme si originální velikonoční slepičku. Dekoraci můžeme použít do květináče nebo do truhlíku.

Výroba Velikonoční dekorace z papíru

Výtvarné techniky - Papír
Helena - 2018-05-23 12:31:05
Velikonoční dekorace z papíru vhodná pro tvoření s dětmi. Hotovou dekoraci si mohou zavěsit do dětského pokoje. Závěs s velikonočními zajíčky. Velikonoční tvoření pro děti. Děti rády tvoří dekorace z papíru.

Velikonoční dekorace - Velikonoční věneček

Výtvarné techniky - Papír
andynkaaaa - 2018-05-23 12:30:41
Výroba Velikonočního věnečku z papíru. Věneček můžeme vyrábět spolu s dětmi, určitě se rády do výroby zapojí. Dekoraci můžeme zavěsit na stěnu, na dveře, do okna nebo do dětského pokoje. Závěsná Velikonoční dekorace z papíru

Valentýn a valentýnská dekorace z papíru

Výtvarné techniky - Papír
andynkaaaa - 2018-05-23 11:10:54
Superrychlá dekorace, kterou stihneme vytvořit opravdu na poslední chvíli. Jednoduchá, rychlá a levná dekorace na stůl na valentýnskou večeři.

Dekorace na Valentýn

Výtvarné techniky - Papír
andynkaaaa - 2018-05-23 11:10:29
Valentýn a valentýnská dekorace. Valentýn se pomaloučku blíží, můžeme si připravit originální dekoraci, srdíčkový závěs. Máte rádi Valentýnské tvoření? Diy, výroba vlastní originální dekorace. Vyrobíme si doma.

VELIKONOČNÍ DEKORACE - velikonoční vajíčka III.

Výtvarné techniky - Papír
Helena - 2012-03-13 08:31:53
Tyto velikonoční dekorace vyrábíme z krepového papíru. Je to kreativní tvoření vhodné pro tvoření s dětmi.

VELIKONOČNÍ DEKORACE - velikonoční vajíčka II.

Výtvarné techniky - Papír
Helena - 2012-03-13 08:27:16
Tyto velikonoční dekorace vyrábíme z krepového papíru. Je to kreativní tvoření vhodné pro tvoření s dětmi.

VELIKONOČNÍ DEKORACE - velikonoční vajíčka I.

Výtvarné techniky - Papír
Helena - 2012-03-13 08:15:08
Tyto velikonoční dekorace vyrábíme z krepového papíru. Je to kreativní tvoření vhodné pro tvoření s dětmi. Vyrobíme s dětmi krásné barevné dekorace, které je jistě potěší.