Články z Výtvarné techniky > Papír

Papír

Papír je nedílnou součástí našeho života, provází nás téměř neustále. Je vyráběn průmyslově nebo ručně. Vyrobit si ruční papír je zážitek a není to příliš obtížné. Má neobvyklou strukturu, dá se dozdobit lisovanými květy, kořením, nitěmi, provázky, obarvit, navonět… Z papíroviny můžeme vytvořit krásné věcičky psací papír, obálky, přání, obrázky, misky, krabičky, stínítka, dárkové taštičky, ozdoby nebo i netradiční šperk… Ti nejodvážnější se mohou pustit i do výroby vlastní knihy.

Materiál

Starý papír (knihy, noviny, sáčky, odřezky papíru, toaletní papír, kuchyňské utěrky… Pokud chceme světlejší papír, tak nepřidáváme velké množství novin, způsobují našedlé zabarvení), voda, lepidlo na tapety, sušené lisované květy, listy, trávy, barevně zajímavé okvětní plátky, koření, barvy, nitě, provázky…

Pomůcky

Mixer, nádoba (kbelík, větší dřez), forma (obdélník se sítem), noviny, savé utěrky nebo filc, houba, dvě dřevěné desky (na lisování), ochranné rukavice

Valentýn a valentýnská dekorace z papíru

Výtvarné techniky - Papír
andynkaaaa - 2018-02-12 19:26:33
Superrychlá dekorace, kterou stihneme vytvořit opravdu na poslední chvíli. Jednoduchá, rychlá a levná dekorace na stůl na valentýnskou večeři.

Dekorace na Valentýn

Výtvarné techniky - Papír
andynkaaaa - 2018-02-12 19:21:35
Valentýn a valentýnská dekorace. Valentýn se pomaloučku blíží, můžeme si připravit originální dekoraci, srdíčkový závěs. Máte rádi Valentýnské tvoření? Diy, výroba vlastní originální dekorace. Vyrobíme si doma.

VÝROBKY Z PAPÍRU - NÁVODY JAK VYROBIT KAPSIČKOVÉ PŘÁNÍČKO

Výtvarné techniky - Papír
Leontynka - 2017-10-19 16:28:27
Kdysi v pravěku jsem viděla návod na scrapbook, jak vyrobit kapsičkové přáníčko z obyčejné dopisní obálky. Jedno takové přáníčko jsem vyrobila a dokonce i prodala. Přemýšlela jsem, co bych vyrobila zajímavého a napadlo mě toto př

Vánoční dekorace z papíru

Výtvarné techniky - Papír
Helena - 2017-09-12 18:46:07
Vánoční dekorace, jednoduchá výroba. Ruční práce z papíru. Pokud máte rádi vánoční tvoření a vyrábění dekorací z papíru, je zde pro vás návod na skládaný vánoční stromeček z papíru. Jednoduchá vánoční dekorace z papíru.

VELIKONOČNÍ DEKORACE - velikonoční vajíčka III.

Výtvarné techniky - Papír
Helena - 2012-03-13 08:31:53
Tyto velikonoční dekorace vyrábíme z krepového papíru. Je to kreativní tvoření vhodné pro tvoření s dětmi.

VELIKONOČNÍ DEKORACE - velikonoční vajíčka II.

Výtvarné techniky - Papír
Helena - 2012-03-13 08:27:16
Tyto velikonoční dekorace vyrábíme z krepového papíru. Je to kreativní tvoření vhodné pro tvoření s dětmi.

VELIKONOČNÍ DEKORACE - velikonoční vajíčka I.

Výtvarné techniky - Papír
Helena - 2012-03-13 08:15:08
Tyto velikonoční dekorace vyrábíme z krepového papíru. Je to kreativní tvoření vhodné pro tvoření s dětmi. Vyrobíme s dětmi krásné barevné dekorace, které je jistě potěší.